Osteopātijas filozofija

Osteopātijas filozofija

Osteopātija pamatojās uz cilvēka organismu kā vienotu veselumu, kur struktūra (anatomija) un funkcija (fizioloģija) savstarpēji ir saistīta. Organismā atrodās viss nepieciešamais veselības uzturēšanai, tādēļ osteopāti savā ārstēšanā neizmanto medikamentus. Katrs pacients ir unikāls un osteopātijā nav standarta risinājumu.

Osteopātijas definīcija

Osteopātija tiek pielietota tikai "maigu roku" pieskārienu tehnika un ļoti viegla, biezi pat maz ievērojama audu kustība.

Osteopātija un tradicionālā medicīna, papildina viena otru. Osteopātija ārstē nevis slimību, bet cilvēku, cīnās nevis ar simptomiem, bet meklē pataloģiju un novērš to.

Osteopātijas pamatprincipi

  • Ķermenis ir vienots veselums, kas sastāv no ķermeņa, gara un dvēseles.
  • Ķermenim piemīt pašārstēšanās potenciāls, pašregulēšanas mehānismi un veselības stāvokļa uzturēšanas sistēmas.
  • Ķermenis sastāv no audu struktūrām, kuru forma un funkcijas ir savstarpēji saistītas cita ar citu.
  • Osteopātiskā terapija savā būtībā ir triju noteicošo principu sintēze: ķermenis-gars-dvēsele, pašārstējošo spēju aktivizācija un audu struktūras un funkcijas nesaraujamā vienotā saikne.

Osteopātu mērķis

Osteopāta pamatinstruments – "jūtošie, domājošie, redzošie" pirksti, kas kopā ar anatomijas, biomehānikas, fizioloģijas un citu zinātnisko disciplīnu dziļām zināšanām ļauj meklēt nevis slimību, bet zaudēto veselību, noteikt slēptos sākotnējos saslimšanas iemeslus un, minimāli iedarbojoties, pateikt organismam priekšā savu iekšējo resursu efektīvas realizēšanas ceļus.

Ko osteopāti ārstē?

Osteopātija ārstē nevis slimību, bet cilvēku, cīnās nevis ar simptomiem, bet meklē pataloģiju un novērš to. Līdz ar to katrs pacients ir īpašs un ar šādu pieeju ir iespēja to izvērtēt kopumā. Tādā veidā osteopātiskā medicīna palīdz jebkurā vecumā no apaugļotas olšūnas stadijas un bērnu piedzimšanas, līdz pat sirmam vecumam. Pieņemts, ka osteopātiskā ārstēšanu izmanto pie osteohondrozēm, sāpēm mugurā, dažādu etioloģiju galvas sāpēm, taču šī sfēra ir daudz plašāka. To plaši pielieto neiroloģijā, ortopēdijā un traumatoloģijā, sporta medicīnā, neonatoloģijā, pediatrijā, akušērija un ginekoloģija, iekšējās slimības u.c. Osteopātijai ir ļoti nozīmīga loma profilaktiskā medicīnā.

Kā osteopāti veic izmeklēšanu?

Pirms izmeklēšanas, osteopāts uzmanīgi iepazīsies ar Jūsu anamnēzi, uzdos daudz jautājumus. Daži jautājumi šķitīs jocīgi un nenozīmīgi, bet tieši atbildes uz viņiem osteopātam radīs priekšstatu par Jūsu problēmām. Ārsts detalizēti Jūs izmeklēs un piemeklēs nepieciešamo ārstēšanas tehniku.

Kādas tehnikas tiek pielietotas ārstēšanas gaitā

Piemēram, manipulācija ar locītavām (trastu tehnikas). Impulss ir pielīdzināms kontrolētai spēcīgai iedarbībai uz bloķētajām locītavām, kas tiek veikts ar lielu ātrumu un ļoti mazu amplitūdu, maksimāli saudzējot audus. Šī tehnika šķitīs pazīstama tiem pacientiem, kuri ir saskārušies ar manuālo terapiju. Vai arī muskuļu-enerģētiskā – muskuļu enerģijas tehnika, balstīta uz principu "sasprindzinājums – sasprindzinājuma novēršana", kura kalpo locītavu, muskuļu un saišu atslābināšanai. Savukārt miofasciālā atslābināšanas tehnika novērš pārmērīgu saspringumu muskuļos un saistaudos u.c